O autorze
Rynki branżowe i zagraniczne

CRM dla małej firmy. Gwarancja sukcesu w zasięgu ręki

CRM dla małej firmy
CRM dla małej firmy CRMdlafirm.pl
W Polsce działa prawie 3 miliony firm. W czasach coraz szerszego wykorzystywania technologii do walki z konkurencją, zwłaszcza małe firmy potrzebują odpowiednich narzędzi aby wyróżnić się i dorównywać dużym strukturom biznesowym. Jednym z podstawowych narzędzi niezbędnym w każdej małej i średniej firmie jest system CRM.
Co to jest CRM

System CRM uporządkuje pracę działów marketingu, sprzedaży i obsługi klienta w Twojej firmie handlowej.

CRM gromadząc w jednym miejscu kluczowe informacje o działalności działów sprzedaży i marketingu oznacza szybki dostęp do danych.

CRM umożliwia przygotowanie prognoz, wgląd w aktualną sytuację procesu sprzedażowego oraz bezpośrednie interakcje z klientami.

Co to jest ERP

System ERP pozwala na skuteczne zarządzanie zapleczem administracyjnym, obejmując m.in. księgowość, operacje planistyczne i symulacyjne, stany magazynowe, zakupy czy dystrybucję.

Co to jest Automatyzacja marketingu

Automatyzacja marketingu czyli marketing automation to prowadzenie działań marketingowych z zastosowaniem specjalnego oprogramowania oraz narzędzi służących do usprawnienia procesów sprzedażowych.

Integracja CRM, ERP i Marketing automation

Systemy CRM, ERP i Marketing automation przechowują, analizują, dostosowują i zamieniają kluczowe dane dotyczące klienta w narzędzia służące realizacji określonych zadań sprzedażowych i marketingowych. Ich integracja dostarczy poszczególnym działom firmy niezbędnych do realizacji zadań informacji i narzędzi.


Integracja systemów daje pełny obraz sprzedaży, marketingu i łańcucha dostaw oraz innych procesów zachodzących w firmie.

Jaki system wybrać

Na polskim rynku funkcjonuje wiele systemów CRM, ERP i Marketing automation. Istotne jest dobranie rozwiązania które będzie kompleksowo, sprawnie i w przejrzysty sposób pozwalało na uporządkowanie w naszej firmie procesów sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. Ważne jest także aby wprowadzenie systemu w firmie pozwalało na generowanie wzrostu sprzedaży w firmie.


​Dla kogo jest CRM

System CRM znajduje zastosowanie i podnosi jakość sprzedaży już nawet w firmach jednoosobowych.

Ale niezbędnym narzędziem CRM staje się wszędzie tam gdzie jest już 2-3 lub więcej przedstawicieli handlowych.Co to jest automatyzacja sprzedaży B2B

​Automatyzacja sprzedaży B2B to najważniejszy kierunek w jakim idą firmy produkcyjne i handlowe oferujące swoje produkty i usługi dla klienta biznesowego.

Co daje firmie automatyzacja sprzedaży

Automatyzacja wybranych elementów procesu sprzedaży:
- podnosi skuteczność procesów sprzedaży
- zwiększa wydajność działów sprzedaży
- rozwiązuje problem braku pracowników
- generuje zyski w przedsiębiorstwie
- wprowadza innowacyjne rozwiązania pozwalające zwiększać przewagę nad konkurencją
- podnosi finalny zysk procesu sprzedaży
- zapewnia powtarzalność i mierzalność wybranych elementów procesu sprzedaży
- podnosi jakość komunikacji z klientem
- zapewnia lepszą jakość obsługi klienta
- pozwalają obniżyć koszty prowadzenia działalności


W dzisiejszych czasach zakupowcy i osoby decydujące o zakupie w zakładach produkcyjnych podejmują decyzję o realizacji zakupu w oparciu o informacje i dane dostarczane przez internet, email, telefon wsparte merytorycznym doradztwem przedstawiciela handlowego. ​​​
W firmie ważne jest aby system CRM porządkował i ułatwiał pracę handlowców w coraz większej liczbie działań.Zmasowane Działania Marketingowe

Sprzedaż B2B w dzisiejszych czasach to połączenie działań działu sprzedaży i działu marketingu wraz z wykorzystaniem narzędzi automatyzujących działania marketingowe.

Aby jednak przebić się w zalewie informacji Twoja oferta musi się wyróżniać. Tylko ZMASOWANE DZIAŁANIE MARKETINGOWE sprawi, że wyróżnisz się na tle konkurencji.

Zwiększysz sprzedaż swoich produktów poprzez zmasowaną i spersonalizowaną prezentację swojej oferty na ponad 30 stronach branżowych. Tylko ZMASOWANE DZIAŁANIE sprawi, że wyróżnisz się w zalewie informacji.

Każdy dziś poszukuje informacji szybkich i konkretnych. Pomóż znaleźć informację o swoich produktach i usługach tak aby ułatwić swoim potencjalnym klientom proces zakupowy.

Więcej: 30x.pl oraz CRMdlafirm.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...