O autorze
GazetaRynkowa.pl Wiadomości gospodarcze z Polski i ze świata

Opakowania, maszyny pakujące, przemysł spożywczy, handel i dystrybucja. Międzynarodowe targi branżowe w Warszawie

Warszawa, tak jak i inne stolice europejskie, ma od dwóch lat nowoczesne centrum wystawiennicze, Ptak Warsaw Expo. Już za tydzień, w dniach 7-9 marca 2017 Ptak Warsaw Expo będzie miejscem spotkania producentów, kupców i handlowców branży spożywczej, opakowaniowej, handlu i dystrybucji podczas II edycji Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 i Centralnych Targów Spożywczych 2017.II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 i Centralne Targi Spożywcze 2017 to branżowa prezentacja sektora technologii pakowania, opakowań, technologii spożywczych, produkcji spożywczej, handlu i dystrybucji.

Udział w targach zapowiedziało już ponad 200 wystawców z Polski i z zagranicy. Organizator zaprosił do udziału w targach ponad 50 000 kupców, handlowców, przedsiębiorców sektora agro i spożywczego, przedstawicieli handlu i dystrybucji.

Maszyny i linie pakujące, technologie spożywcze

Podczas targów zaprezentowana zostanie szeroka gama rozwiązań z zakresu pakowania produktów i przetwórstwa spożywczego.

Fenix Systems zaprezentuje maszyny i urządzenia ponad dziesięciu producentów z całego świata takich jak Ishida, Tiber Pack, Movitec, Enercon i Lindor. Podczas targów na stoisku firmy można spotkać się z ekspertami w pakowaniu przemysłowym z Polski i z zagranicy.Strefę Etykiet i Etykietowania reprezentują renomowani producenci z długoletnią tradycją tacy jak Fano, KDS, Reprograf czy Etigraf. Maszyny poligraficzne o szerokim zastosowaniu zaprezentuje firma HKM, w tym najnowsze rozwiązania z rynku amerykańskiego.Najnowsze rozwiązania z zakresu logistyki pakowania i co-packingu zaprezentują tacy wystawcy jak Cursor SA, Polsad, Akala Faraone czy LTE Material Handling.

Opakowania to kolejny szeroko prezentowany sektor podczas targów. Od opakowań do produktów spożywczych poprzez opakowania transportowe, po opakowania dla producentów owoców i warzyw, które prezentuje m.in. firma Open Box.W Strefie Warsaw Food Tech kilkudziesięciu producentów i dostawców rozwiązań dla przetwórstwa spożywczego zaprezentuje maszyny i linie technologiczne, rozwiązania z zakresu BHP i innych. Uznane na rynku firmy takie jak Alfa Laval, Mysak Group czy Despol zaprezentują najnowsze rozwiązania dedykowane przemysłowi spożywczemu.
Polscy producenci żywności

Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie. Polskie produkty słyną z wysokiej jakości, stając się pożądanym towarem na rynkach zagranicznych. Podczas trzech dni targowych polscy producenci zaprezentują szeroką gamę produktów spożywczych sektora mięsnego, owocowo-warzywnego, mleczarskiego i napojów. Polskie zagłębie sadownicze reprezentował będzie m.in. producent soków tłoczonych Royal Apple, firma Activ.Pełna lista uczestników Centralnych Targów Spożywczych 2017
Wystawcy 2017
Podczas Centralnych Targów Spożywczych 2017, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łowicz – Pana Krzysztofa Jana Kalińskiego, zorganizowana zostanie prezentacja regionu poprzez ekspozycję oferty producentów branży spożywczej regionu łowickiego. Burmistrz miasta do współpracy, przy promowaniu regionu podczas targów, zaprosił największych producentów spożywczych z regionu m.in. Okręgową Spółdzielnię Mleczarską – Łowicz, Maspex, Firmę Braci Urbanek, Pszczółkę oraz Zrzeszenie Producentów Owoców i Warzyw. Ceremonię oficjalnego rozpoczęcia targów, która odbędzie się 7 marca o godzinie 12, uświetni także występ zespołu Koderki z Łowicza.

Spotkania z kupcami sieci handlowychTargom towarzyszą płatne spotkania z kupcami sieci handlowych organizowane przez firmę KJOW Sp. z o.o. Spotkania są podzielone tematycznie. 7 marca na stanowiskach zasiądą kupcy sektora mięsnego, natomiast 8 marca kupcy przetworów owocowo-warzywnych i dań gotowych. Kupcy 20 sieci handlowych podczas krótkich 10-15 minutowych spotkań z producentami i dostawcami będą zbierać oferty i wymieniać się informacjami na temat najnowszych trendów w handlu i dystrybucji. Udział w spotkaniach potwierdzili kupcy takich sieci jak Biedronka, Carrefour, Delikatesy Centrum, Mila, Stokrotka, Topaz i innych. Obecni będą także kupcy czeskiej sieci handlowej BRNĚNKA.Kupcy i wystawcy z Polski i z zagranicyPodczas targów udział wezmą wystawcy i kupcy z zagranicy. Na stoisku Wydziału Handlowego Ambasady Socjalistycznej Republiki Wietnamu polscy eksporterzy zainteresowani wejściem na rynki Azji Południowo Wschodniej będą mogli nawiązać bezpośrednio kontakt z przedstawicielami rynku wietnamskiego. Jak podaje ARR, polscy eksporterzy powinni jak najszybciej umacniać relacje z Wietnamem ze względu na wejście w życie umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Wietnamem. Swoje produkty podczas targów zaprezentują także producenci maszyn pakujących z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Ukrainy i Czech. Tak jak już wspomniałem, obecni będą także kupcy czeskiej sieci handlowej BRNĚNKA, kupcy z Białorusi i Ukrainy, ale także producenci żywności z Wietnamu, Mołdawii i Białorusi. Na stoisku Belgian Meat Office spotkać będzie można się z przedstawicielami sektora mięsnego z Belgii. Spotkanie z przedstawicielami Faizi Group z Afganistanu to z kolei doskonała okazja na zapoznanie się z mało znanym w Polsce potencjałem rynku afgańskiego.

Podczas targów producenci będą mogli spotkać się z przedstawicielami firmy Al-Haq-Halal, której celem jest kontrolowanie i zapewnienie zgodności uboju rytualnego a także identyfikacji produktów mięsnych HalalWarsztaty, szkolenia, konferencje

Podczas targów odbędzie się szereg warsztatów i szkoleń prezentowanych przez firmy z Polski i z zagranicy. Brytyjska firma SFJ Systems przedstawi wykład „Demand Planning, Production Control, scheduling and maintenance planning, dedicated for food production" oraz „Objectives to improve efficiencies, reduce stock, and smooth production.”Pierwszego dnia targów odbędzie się ważna dla opakowalnictwa II Konferencja Opakowanie - Człowiek - Środowisko - Gospodarka Warsaw Pack 2017 organizowana przez Polską Izbę Opakowań. Podczas konferencji referaty wygłoszą przedstawiciele m.in. COBRO – Instytutu Badawczego Opakowań, Katedry Opakowalnictwa Towarów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i inni.

8 marca, drugiego dnia targów odbędzie się Konferencja Tektura Falista 2017 Produkcja Druk Przetwarzanie. Udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele wiodących na rynku polskim producentów tektury falistej.Wstęp na targiWstęp na targi jest bezpłatny dla przedstawicieli firm, przedsiębiorców i osób zainteresowanych tematyką targów po zarejestrowaniu się na stronie www. Targi odbywają się w godzinach 9-17 w dniach 7-9 marca 2017 w hali F Ptak Warsaw Expo.

Ptak Warsaw Expo

Ptak Warsaw Expo to największe centrum targowo-kongresowe w Europie 5rodkowej. Powstało z myślą o organizacji międzynarodowych targów, kongresów, konferencji, szkoleń, imprez masowych i innych eventów komercyjnych również przez firmy zewnętrzne. Ptak Warsaw Expo tworzy 6 nowoczesnych hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 OOO m2 oraz ponad 500 OOO m2 powierzchni zewnętrznej .

Ptak Warsaw Expo to jedyne w Polsce centrum targowe o tak wyjątkowej lokalizacji. Położone jest 10 minut jazdy od największego w kraju międzynarodowego Lotniska Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy, przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych 57 i 58 oraz autostrady A2. Dzięki temu Ptak Warsaw Expo stwarza idealne warunki do biznesowych spotkań na najwyższym poziomie.Ptak Warsaw Expo jest częścią należącego do rodziny Ptak Holdingu Ptak S.A. – polskiej firmy posiadającej ponad dwudziestoletnie doświadczenie, będącej właścicielem jedynego w Europie Miasta Mody (Ptak Fashion City) zlokalizowanego w Rzgowie k/Łodzi.

Więcej o targach: TargiOpakowan.pl i CentralneTargiSpozywcze.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...