O autorze
GazetaRynkowa.pl Wiadomości gospodarcze z Polski i ze świata

China Homelife Show 2016. Chińskie targi w Polsce.

China Homelife Show 2016 Ptak Warsaw Expo
China Homelife Show 2016 Ptak Warsaw Expo China Homelife Show 2016
W dniach 7-9 czerwca 2016 na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo Kongresowego Ptak Warsaw Expo odbędzie się piąta edycja największych w Polsce targów chińskich, China Homelife Show 2016. Ponad 1000 chińskich wystawców zaprezentuje produkty w 12 grupach towarowych.

Targi China Homelife Show 2016. Brama do Chin


Chińska gospodarka to we współczesnym świecie symbol ogromnego skoku rozwojowego. Po okresie politycznych zawirowań lat 90-tych Chiny otworzyły się na świat i zmodernizowały swój przemysł. Dziś są jednym filarów globalnego systemu ekonomicznego, a także silnym i stabilnym gospodarczo krajem, który z roku na rok poprawia jakość swoich produktów i stawia na ich innowacyjność.


Import produktów z Chin staje się coraz bardziej atrakcyjnym przedsięwzięciem – nie tylko dla dużych firm, ale także dla małych i średnich przedsiębiorstw handlowych. Jednak wymiana handlowa z Chinami może być nieco utrudniona np. ze względu na odległość, jaka dzieli Europę i Państwo Środka, a także barierę językową (chociaż w ostatnich latach w Chinach język angielski w komunikacji biznesowej staje się niemal powszechny). Przeszkodą może być również odmienność kulturowa i obyczajowa, co wymaga od firm prowadzących interesy z Chińczykami pewnej znajomości wzorców zachowań, gestów czy symboli.

Jak więc nawiązać kontakt z konkretnym chińskim eksporterem nie będąc narażonym na różne bariery mentalne, kulturowe czy językowe? Na pewno warto odwiedzić targi China Homelife Show 2016, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Na tej imprezie obecnych będzie ponad 1000 starannie wyselekcjonowanych chińskich firm, którzy zaprezentują ok. 60 000 produktów z międzynarodowymi certyfikatami jakości. Można będzie również skorzystać z usług bezpłatnych tłumaczy, prowadząc rozmowy handlowe w specjalnie zorganizowanej strefie. China Homelife Show to największa impreza targowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która pozwala zorientować się w ofercie chińskich firm działających w branży odzieżowej, meblarskiej, elektronicznej, oświetleniowej, budowlanej, AGD, artykułów wyposażenia wnętrz i upominków. Udział w tragach jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się na stronie www.chinahomelife.com.pl


China Machinex 2016China Machinex to strefa branżowa targów China Homelife Show prezentująca m.in. maszyny do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, maszyny do przetwórstwa spożywczego i pakowania, maszyny budowlane, maszyny rolnicze, sprzęt i narzędzia z napędem elektrycznym, nowa energia (urządzenia transmisyjne, wiatrowe, wysokiego i niskiego napięcia, kable, akcesoria, LED).

Bezpieczny import z ChinJeszcze kilkanaście lat temu współpraca handlowa z chińskimi producentami była znacznie utrudniona. Problemem była nie tylko odległość dzieląca Europę od Państwa Środka, ale także bariera językowa czy piętrzące się przeszkody biurokratyczne.

Dziś jest inaczej. Dziś jest łatwiej, bo wiele polskich firm przetarło już handlowe szlaki, a chińscy kontrahenci skutecznie wcielili w życie światowe standardy biznesowe. Można więc z nimi handlować bez obaw, że np. różnice mentalnościowe uniemożliwią nam osiągnięcie porozumienia w kwestii jakości, ceny czy terminów dostaw.

Chiny dbają o swój wizerunek i zdecydowanie walczą z powszechnym stereotypem wytwórców kiepskiej jakości produktów. Dlatego też wiele chińskich firm może pochwalić się produkcją dla wielu światowych marek, które jakość swoich wyrobów od zawsze stawiają na pierwszym miejscu. Tym samym powszechne przeświadczenie, że wszystko, co chińskie oznacza bylejakość, odchodzi już do przeszłości.

Jak zatem rozpocząć import z Chin? Można oczywiście zacząć stopniowo od niewielkich ilości towaru. Będzie nieco drożej niż za cały kontener, ale z reguły i tak opłacalnie. Sukces tego przedsięwzięcia leży przede wszystkim w przemyślnej decyzji i dobrej kalkulacji. Produkty z Chin sprowadzają już nie tylko wielcy polscy importerzy, ale także niewielkie firmy handlowe, hurtownie czy sklepy internetowe. Najczęściej są to meble domowe, biurowe i ogrodowe, odzież, obuwie, torebki, elektronika i AGD, artykuły wyposażenia domów – począwszy od lamp, poprzez drzwi, podłogi i płytki ceramiczne, a skończywszy na zastawach stołowych, lustrach czy dekoracyjnych poduszkach. Chiny są również znaczącym producentem narzędzi i maszyn – także tych dla dużego przemysłu, a więc całych linii produkcyjnych np. do pakowania żywności. Wtedy zakupienie maszyn u chińskich producentów może okazać się naprawdę trafioną inwestycją, biorąc pod uwagę ich wysoką jakość oraz oczywiście dużo korzystniejszą cenę.

Ptak Warsaw Expo


Po raz pierwszy China Homelife Expo odbędzie się w nowym centrum wystawienniczym, Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Ptak Warsaw Expo to aktualnie największy obiekt wystawienniczy w Polsce i doskonałe miejsce do realizacji międzynarodowych imprez targowych i gospodarczych. To jedyny obiekt targowy w Polsce o tak wyjątkowej lokalizacji. Położony 10 minut jazdy od największego w kraju międzynarodowego lotniska im. Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy, przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2.Źródła: Materiały prasowe organizatora, chinahomelife.com.pl, wig.waw.pl, warsawexpo.eu

Opracowanie: RynekChinski.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...